Biyoloji

Biyoloji

Biyoloji bilimi, özellikle DNA molekülünün keşfinden sonra büyük gelişmelerden seçilir. Biyoloji biliminin amacı, bugünde dünyası 2012-2013 Bahar döneminde Bitlis Eren Üniversitesi Biyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğretimine, 2009-2010 bahar döneminde, Doktora programına ise 2012-2013 Bahar döneminde Bitlis Eren Üniversitesi Biyoloji anabilim dalı ile. Anabilim dalımızda; Genel Biyoloji, Botanik, Moleküler Biyoloji ve Zooloji olmak üzere 4 bölüm mevcuttur.
 
MİSYON
Biyoloji anabilim dalının tıbbi ve teknolojik gelişmelerin vazgeçilmez unsuru olduğu misyonuna sahip olmak, Evrensel kriterlere uygun, çağın şartlarında uygun eğitim programları düzenlemek ve yürütmek; Nitelikli bilimsel çalışmalar yapmak ve bu çalışmalar yayınlamak; bilimsel araştırma ve yayın faaliyetleri için gerekli talep edilmektedir.
 
VİZYON
Çağın bilimsel düşünme ve ürün ortaya koyma konularında bilgi ve inceleme için çeşitli ve araştırmada geliştirmeler için gerekli ve çağırma gereklerine uygun eğitim vermektir. kazandırmak,
 
Öğrencinin edindiği bilgi ve becerilerini hedeflemesini, demokratik-hoşgörülü-insan haklarına saygılı özgüveni gelişmiş yaratıcı- üretken ve toplumda liderlik özelliği taşırlar.