Enstitümüz, Arı ve Arı Ürünleri Alanında İlk Doktora Mezununu Verdi

Üniversitemiz Havza Bazlı Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması programı kapsamında Arı ve Arı Ürünleri Tematik Alanında Pilot üniversite olması hasebiyle Türkiye’de ilk defa açılan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı Lisansüstü programı ilk doktora mezununu verdi.

Akademik başarılarıyla bölge üniversiteleri arasından kendinden söz ettiren Bingöl Üniversitesi akademik başarısına bir halka daha ekledi. Türkiye’de ilk kurulan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı programı ilk doktora mezununu verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Polat, ‘‘Türkiye’de açılan ilk Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı programının mezun vermesi gurur verici bir durumdur. Öğretim üyesi Doç. Dr. Hakan İnci’nin danışmanlığında yürütülen “Bingöl İlinin Farklı Bölgelerinden Elde Edilen Apilarnil’in Biyoaktif Özelliklerinin Belirlenerek Bazı Kanser Hücre Hatları Üzerinde Etkisinin Araştırılması” isimli tezi Mehmet İlkaya tarafından jüri üyeleri karşısında başarılı bir şekilde sunulmuştur.  Dr. Mehmet İlkaya’ya bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.