FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Değerli Öğrenci Adayları; Başvuru İşlemleri menüsüne giriş yapabilmeniz için yeni kullanıcılar kısmındaki bilgileri doldurup mail adresinize gelen şifre ile Mevcut kullanıcılar kısmına giriş yaparak Başvuru İşlemlerinizi yapabileceksiniz. Bir defa alınan şifre ile her zaman giriş yapabilirsiniz. Sisteme girip online başvurusunu tamamlayan adayların mutlaka kayıt durumunu kontrol edip onaylanıp onaylanmadığını sürekli takip etmeleri gerekmektir.

Online Başvuruda sisteme yüklenecek olan belgeler;

- Geçici mezuniyet belgesi veya diploma fotokopisi

- ALES Sonuç Belgesi

- Askerlik Durum Belgesi

- Yabancı Dil Sonuç Belgesi 

-Dilekçe

- Vesikalık Fotoğraf

NOT:

Mezuniyet Bilgileri alanında yer alan Not Sistemi-Ortalaması alanı mutlaka doldurulacak. Başvuruda bulunan adayların bu alana  mutlaka yüzlük ortalamalarını girmeleri gerekmektedir. Transkript Belgelerinde yüzlük ortalama olmayan adaylar varsa mezun oldukları Üniversiteye ait not dönüşüm tablosunu yoksa YÖK Not Dönüşüm Tablosunu baz alarak yüzlük ortalamalarını girmeleri ve bu belgeyi transkript belgesi ile birlikte bir dosya olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Başvuru işlemini tamamlayan adayların başvuru kayıt formunun bir çıktısını almaları, dil ve bilim sınavlarında yanlarında bulundurmaları ve kesin kayıt hakkı kazanmaları durumunda kayıt bürosuna getirmeleri gerekir.

-Başvuruda istenen evrakların formatı .jpg/.pdf ve en fazla 25MB olabilir.

-Enstitümüze ulaşamadığınız takdirde fbel@bingol.edu.tr  ve/veya fbe.bingoluniv@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Online Başvuru için TIKLAYINIZ

Online Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ